سایت تخصصی کامپیوتر و شبکه
(جدیدترین اخبار، مقالات و آموزش‌ها در زمینه فناوری اطلاعات | خرید و فروش تجهیزات شبکه)
نحوه ایجاد و اجرای برنامه های جاوا در Eclipse نویسنده: مهندس عبدالهی پور - دوشنبه ۱٠ اسفند ۱۳۸۸

Eclipse یک محیط برنامه نویسی open source برای زبان برنامه نویسی جاوا (که البته دارای نسخه هایی جهت برنامه نویسی به زبانهایی مانند pythonPerl,PHP و ... است ) می باشد. این محیط توسط شرکتهایی مانند IBM پشتیبانی می گردد. نسخه های مختلف بسته نرم افزاری Eclipse عبارتند از:


  • Eclipse 1.0 (November 7, 2001): based on an earlier Java IDE called VisualAge from IBM.

  • Eclipse 2.0 (June 28, 2002)

  • Eclipse 2.1 (March 28, 2003)

  • Eclipse 3.0 (June 25, 2004)

  • Eclipse 3.1 (June 28, 2005)

  • Eclipse 3.2 (June 30, 2006) (Callisto - named after one of the Jupiter's Galilean moons): started annual simultaneous release of all the related Eclipse projects.

  • Eclipse 3.3 (June 25, 2007) (Europa - named after another Jupiter's Galilean moons)

  • Eclipse 3.4 (June 19, 2008) (Ganymede - named after yet another Jupiter's Galilean moons)

  • Eclipse 3.5 (June 12, 2009) (Galileo - named after the great 17th century scientist and astronomer Galileo Galilei)

حال بهتر است قبل از شروع کار با این ابزار برنامه نویسی، ابتدا بطور مختصر در مورد انتخاب نسخه مناسب برنامه نویسی و همچنین نحوه نصب آن توضیح دهیم. محیط برنامه نویسی Eclipse در هر ارائه، دارای نسخه های مختلفی بر اساس سطح علمی برنامه نویسان جاوا می باشد. اگر شما یک برنامه نویس مبتدی می باشید، پیشنهاد Eclipse به شما، بسته Eclipse IDE for Java Developers  می باشد و یا اگر یک برنامه نویسی حرفه ای جاوا می باشید، می‌توانید از بسته Eclipse IDE for Java EE Developers  یا یسته Eclipse Classic استفاده نمایید.

نکته مهم در مورد نصب Eclipse آن است که حتما باید قبل از نصب، ابتدا نسخه مناسب بسته  JDK را نصب نمایید. عملیات نصب محیط Eclipse نیز بسیار ساده می باشد و به همین دلیل از توضیح آن صرف نظر می کنیم.

برای دانلود بسته نرم افزاری Eclipse می توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

http://www.eclipse.org/downloads/

همچنین می توانید با سفارش این بسته نرم افزاری از طریق آدرس ایمیل زیر به واحد فروش شرکت تدبیرگران پویا پرداز و ارسال مشخصات + آدرس پستی + شماره تماس خود بسته نرم افزاری فوق را درب منزل دریافت نمایید.

Order@Tadbirpoya.ir

***********

برای اینکه بتوانیم در محیط Eclipse شروع به برنامه نویسی نموده و کلاسهای مورد نظر خود را ایجاد نماییم، لازم است آنها را در قالب یک پروژه تعریف نماییم.

پس ابتدا نرم افزار Eclipse را اجرا می کنیم. اگر برای اولین بار است که این محیط را اجرا می کنید ممکن است با پنجره زیر روبرو شوید:

 


 

  نظرات ()
موضوعات فروش تجهیزات شبکه (٧٩) شبکه (٤۸) سخت افزار (٤٦) ترفند‌های ویندوز (۳۸) هک و امنیت (۳٢) اینترنت (٢٧) ویندوز (۱۸) فناوری (۱۱) تاریخچه و زندگینامه (۱٠) سئو (۸) برنامه نویسی (٧) طراحی وب (٧) موبایل (٧) گرافیک (٦) مقالات کاربردی (٦) لینوکس (۳)
دوستان من فروش تجهیزات شبکه