سایت تخصصی کامپیوتر و شبکه
(جدیدترین اخبار، مقالات و آموزش‌ها در زمینه فناوری اطلاعات | خرید و فروش تجهیزات شبکه)
نحوه بازیابی رمز عبور Administrator در ویندوز xp و Vista و Seven نویسنده: مهندس عبدالهی پور - دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۸٩

 

متاسفانه در Microsoft Windows تقریبا راه های زیادی برای بازیابی رمز عبور فراموش شده Adminstrator وجود دارد که ما در این مقاله به یکی از بارزترین روش ها اشاره می کنیم. اگر شما دسترسی به حساب کاربری خود و Administrator را از دست داده اید و نمی دانید که چه باید کرد، مقاله زیر را دنبال کنید.


قبل از شروع و شرح این روش توصیه می کنیم که پس از ورود دوباره به حساب کاربری Administrator خود و دسترسی کامل به سیستم، توسط خود ویندوز یک Password Recovery Disk تهیه کنید تا از این به بعد در صورت فراموش کردن رمز عبور، براحتی و بدون هیچ برنامه ی اضافی رمز عبور خود را بازیابی کنید. این توصیه برای مدیران شبکه ها و کلیه کاربرانی که اطلاعات مهمی در سیستم خود دارند پیشنهاد می شود.
مزیت این روش به دیگر روش های موجود (برای بازیابی رمز عبور) این است که به برنامه ی جانبی نیاز ندارد و با استفاده از امکانات خود ویندوز و CD/DVD نصب ، می توان رمز عبور را بازیابی کرد. اما نکته ای قابل ذکر است که برای استفاده از این روش باید System restore فعال باشد و باید یک Restore Point، قبل از عدم دسترسی به حساب کاربری، در سیستم ایجاد شده باشد!
برای شروع CD/DVD نصب ویندوز ویستا یا ۷ را رایانه قرار دهید و سیستم را restart کنید. در هنگام بوت ، و نمایش تصویر زیر ، دکمه Enter را بزنید تا وارد محیط نصب ویندوز شوید.

اگر CD/DVD ویندوز ویستا یا ۷ خود را ندارید، باید وارد تنظیمات پیشرفته بوت (Advanced Boot Options) شوید و سپس گزینه Repair your computer را اجرا کنید.

در این مرحله، زبان، زمان و فرمت فعلی سیستمتان را انتخاب کنید و دکمه Next را زنید تا به مرحله بعدی بروید. اگر شما نصب کننده ویندوز را با CD/DVD بوت کرده باشید، در این مرحله شما گزینه Repair your computer را خواهید دید.

سپس سیستم عاملی که قصد تعمیر آن را دارید، از لیست انتخاب کنید. ( همان سیستم عاملی که رمز عبور آن را فراموش کرده اید را انتخاب کنید )

در این مرحله بر روی گزینه System Restore کلیک کنید و یک Restore Point را انتخاب کنید و صبر کنید تا مراحل به اتمام برسد. مطمئن شوید که Restore Point که انتخاب کرده اید، قبل از عدم دسترسی به حساب کاربری Adinistrator باشد تا بتوان آن را بازیابی کرد.

.

با پشت سر گذاشتن مراحل بالا رمز عبور شما به حالت قبلی بازیابی شده است و براحتی میتوانید وارد محیط کاربری خود در ویندوز شوید

در ویندوز  xp

پیدا کردن پسورد ویندوز XP


اگر شما پسورد ویندوز XP خود را فراموش کردید و چون ویندوز شما راه اندازی نمی شود قصد دارید دوباره آن را نصب کنید دست نگهدارید .( یا اگر می خواهید وارد ویندوز دوستانتان شوید و حال اونارو بگیرید ) با ترفند زیر می توانید کلمه رمز را از ابتدای بارگذاری ویندوز حذف نمایید:

 برای اینکه پسورد ویندوز XP را رد کرده و وارد سیستم شوید، زمانی که صفحه welcome آمد، ۲ بار Alt+Ctrl+Delete را بزنید.دراین هنگام پنجره انتخاب کاربر باز میشود.

 حال در قسمت login name کلمه administrator را تایپ کنید و جای پسورد را خالی بگذارید و براحتی وارد ویندوز شوید .بکنید!!! از جمله تغییر و یا حذف کلمه رمز 

در واقع شما با اکانت ادمین (مدیر ویندوز) وارد سیستم شده اید و هر کاری که دلتان بخواهد میتوانید

کلمات کلیدی : آموزش پیدا کردن رمز عبور در ویندوز سون - آموزش پیدا کردن رمز عبور در ویندوز 7  - آموزش پیدا کردن رمز عبور در ویندوز  هفت - آموزش پیدا کردن رمز عبور در ویندوز  seven -  آموزش پیدا کردن رمز عبور در ویندوز ویستا- آموزش پیدا کردن رمز عبور در ویندوز vista  - آموزش پیدا کردن رمز عبور در ویندوز xp- آموزش پیدا کردن رمز عبور در ویندوز  اکس پی - آموزش پیدا کردن پسورد در ویندوز سون - آموزش پیدا کردن پسورد در ویندوز 7  - آموزش پیدا کردن پسورد در ویندوز  هفت - آموزش پیدا کردن پسورد در ویندوز  seven -  آموزش پیدا کردن پسورد در ویندوز ویستا- آموزش پیدا کردن پسورد در ویندوز vista  - آموزش پیدا کردن پسورد در ویندوز xp- آموزش پیدا کردن پسورد در ویندوز  اکس پی

  نظرات ()
موضوعات فروش تجهیزات شبکه (٧٩) شبکه (٤۸) سخت افزار (٤٦) ترفند‌های ویندوز (۳۸) هک و امنیت (۳٢) اینترنت (٢٧) ویندوز (۱۸) فناوری (۱۱) تاریخچه و زندگینامه (۱٠) سئو (۸) برنامه نویسی (٧) طراحی وب (٧) موبایل (٧) گرافیک (٦) مقالات کاربردی (٦) لینوکس (۳)
دوستان من فروش تجهیزات شبکه