سایت تخصصی کامپیوتر و شبکه
(جدیدترین اخبار، مقالات و آموزش‌ها در زمینه فناوری اطلاعات | خرید و فروش تجهیزات شبکه)
جلو گیری از بهم ریختگی فونت های فارسی در نرم افزار ها برای ویندوز 7 نویسنده: مهندس عبدالهی پور - شنبه ٢٧ فروردین ۱۳٩٠

فونتهای آن بهم ریخته و ناخوانا هستند

این راهنما برای ویندوز 7 و ویستا تنظیم شده است، برای مشاهده راهنمای نصب فونت فارسی برای ویندوز اکس پی اینجا را کلیک کنید.
اگر بعد از نصب بعضی نرم افزار ها فونت های فارسی آن به هم ریخت به آن علت است که فونتهای فارسی در ویندوز نصب نشده اند. لطفا توجه کنید که صرف اینکه میتوانید در ویندوز به زبان فارسی تایپ کنید به آن معنی نیست که ویندوز میتواند برنامه های فارسی شده را به درستی نمایش دهد. پس لطفا مراحل زیر را یک به یک انجام دهید تا آی دی ام به درستی فونتها را نمایش دهد:


1. ابتدا سی دی ویندوز خود را در سی دی درایو قرار دهید تا در صورت نیاز ویندوز به فایلهای جدید دسترسی داشته باشد.

2. کنترل پنل ویندوز را باز کنید. از زیر مجموعه Clock, Language, and Region روی Change display languageکلیک کنید تا پنجره آن باز شود.

3.در پنجره ای که باز میشود به تب (Tab) سوم یعنی Keyboard and Languages مراجعه نمایید. طبق عکس زیر روی گزینه اول Change Keyboard کلیک کنید.

4. در پنجره ای که باز میشود روی Addکلیک کنید:

5. از منوی زبانها گزینه Persian را پیدا کنید و روی علامت + کلیک کنید تا زیر مجموعه آن باز شود. سپس جلوی گزینه Persian را طبق عکس زیر تیک بزنید:

ویندوز 7 و ویستا

6.سپس روی OKپنجره ها کلیک کنید تا به پنجره اصلی Regional and Language برسید. سپس تب بعدی یعنی Administator را باز کنید. روی گزینه دوم یعنی Change System Locale کلیک کنید:

7. در پنجره ای که باز مشود روی منوی کشویی کلیک کنید تا باز شود. گزینه Persian را پیدا و انتخاب کنید. سپس ویندوز از شما میخواهد که سیستم ریستارت شود تا تغییرات اعمال شوند. روی Restart now کلیک کنید.

  نظرات ()
موضوعات فروش تجهیزات شبکه (٧٩) شبکه (٤۸) سخت افزار (٤٦) ترفند‌های ویندوز (۳۸) هک و امنیت (۳٢) اینترنت (٢٧) ویندوز (۱۸) فناوری (۱۱) تاریخچه و زندگینامه (۱٠) سئو (۸) برنامه نویسی (٧) طراحی وب (٧) موبایل (٧) گرافیک (٦) مقالات کاربردی (٦) لینوکس (۳)
دوستان من فروش تجهیزات شبکه